Każdy z nas przez całe swoje życie korzysta z aptek. To tam kupujemy podstawowe lekarstwa, leki na receptę i w końcu suplementy diety. Dbając o swój organizm z ciekawością czytamy opracowania informujące o niezbędnych dla naszego organizmu mikroelementach czy witaminach. Często leczymy się sami, korzystając z wiedzy farmaceutki lub intuicyjnie wybieramy lekarstwa w przekonaniu, że muszą nam pomóc. 

Apteka internetowa 

Rozwój technologii, dostęp do internetu i wygoda spowodowały w ostatnich kilku latach niebywały wysyp sklepów internetowych. Nie ma chyba już produktu, którego nie można by było kupić online. Kupujemy w domu, sprzed komputera, nawet najbardziej newralgiczne produkty: ubrania, buty, żywność, samochody, książki, kosmetyki, a nawet lekarstwa i wyroby medyczne. Apteka internetowa (https://www.apteka-rozana.eu/bol-glowy.html) to sposób na wygodny zakup leków, wyrobów medycznych, sprzętu medycznego, produktów specjalistycznych. 

Bezpieczne zakupy w aptece internetowej

Dla osoby dokonującej zakupów w aptece internetowej najważniejszym kryterium wyboru określonej strony internetowej jest bezpieczeństwo. Każdy klient musi mieć całkowitą pewność, że zakupione leki są tym czym być powinny. Jak sprawdzić legalność zakupu? 

  • Na stronie danej apteki internetowej musi widnieć logo wspólne dla wszystkich państw UE. Klikając w logotyp linkujemy się bezpośrednio na oficjalną stronę Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia do rekordu, który jest zestawem informacji o danej e-aptece, w której dokonujemy zakupu. Powinny znaleźć się tam wszystkie dane firmy oraz jej zgłoszenie w Wojewódzkim Inspektoracie Farmaceutycznym. 
  • Każda e-apteka musi posiadać jednocześnie swoją stacjonarną lokalizację, taką z pełną obsługą dla klientów. Na stronie powinien znaleźć się adres takiej placówki.
  • W aptece internetowej powinni dyżurować eksperci gotowi odpowiedzieć na każde pytanie klienta dotyczące zakupionych leków.
  • Informacja o danej aptece musi zawierać nazwiska osób ją prowadzących lub zarządzających placówką czy siecią. 

https://www.apteka-rozana.eu/